Tepelné čerpadlá

Ak hľadáte ideálny zdroj tepla na novostavbu alebo náhradu existujúceho vykurovania, tepelné čerpadlo je jasná voľba. Pri kombinácii tepelných čerpadiel s fotovoltikou získate maximálne efektívnu zostavu.

Vďaka svojmu princípu získavania tepla z obnoviteľného zdroja je najšetrnejším spôsobom vykurovania ako pre prírodu, tak aj pre Vás. Jednotlivé rady tepelných čerpadiel pokrývajú široký výkonový rozsah a nájdu tak uplatnenie v každej aplikácii, vrátane vykurovania komerčných objektov.

Aktuálna výška štátnej dotácie na tepelné čerpadlá je vo výške až do 4370 EUR na jeden projekt.

Pri čerpaní dotácie na fotovoltické systémy, musí inštaláciu vykonať oprávnený zhotoviteľ, ktorý má so SIEA podpísanú zmluvu najneskôr k termínu podania žiadosti o preplatenie poukážky. Inštalované zariadenie sa musí nachádzať v zozname oprávnených zariadení najneskôr k termínu podania žiadosti o preplatenie poukážky.

Pomoc je určená pre domácnosti, preto nehnuteľnosť nesmie byť vo vlastníctve alebo spoluvlastníctve právnickej osoby a nesmie byť vedená v obchodnom majetku akéhokoľvek podnikateľského subjektu. Stanovené sú aj podmienky, za akých je možné získať podporu pre nehnuteľnosť, v ktorej je vykonávaná hospodárska činnosť, týkajú sa predovšetkým prenájmu a účtovania nákladov na energiu.

Základné sadzby a maximálne príspevky na tepelné čerpadlá:

Hodnota poukážky je závislá od výkonu zariadenia a splnenia podmienok zvýhodnenia.

Tepelné čerpadlo 380 €/kW – dotácia vo výške 3 800 € Tepelné čerpadlo 437 €/kW – dotácia vo výške 4 370 €

* Zvýhodnenie 15 % pre domácnosti v rodinných domoch pri inštalácii bezemisných zariadení v oblasti riadenia kvality ovzdušia alebo pre domácnosti, ktoré prestanú využívať tuhé palivá. (článok E, odsek 6 všeobecných podmienok)

Jednotlivé druhy tepelných čerpadiel

1. Tepelné čerpadlá vzduch – voda

Vďaka tepelným čerpadlám VZDUCH/VODA nielenže ušetríte na energii, ale tiež prispejete k ochrane životného prostredia. Tieto moderné vykurovacie systémy od renomovaných výrobcov ako Atlantic, Elco, Kronoterm a Templari ponúkajú ekologickú a účinnú alternatívu k tradičnému vykurovaniu, ktorá šetrí vašu peňaženku. Dajte šancu vykurovaniu s tepelnými čerpadlami a využijte ich výhody.

2. Tepelné čerpadlá vzduch – vzduch

Predstavte si systém, ktorý vás hreje v zime a osviežuje v lete, a to všetko s minimálnymi prevádzkovými nákladmi. Vďaka talianskym majstrovstvám značky Templari získavate nielen spoľahlivé a celoročné vykurovanie a chladenie, ale aj kúsok dizajnového umenia do vášho domova. Hoci je Templari na trhu nováčikom, už teraz patrí medzi špičkových výrobcov vďaka svojej nekompromisnej kvalite a inovatívnemu designu.

3. Tepelné čerpadlá krajina – voda

Predstavte si vykurovací systém, ktorý je nielen šetrný k vašej peňaženke, ale aj k planéte. Tepelné čerpadlá ZEM / VODA prinášajú energetickú účinnosť bez potreby fosílnych palív as takmer nulovými emisiami. A kto by bol lepším sprievodcom v tomto ekologickom prístupe ako renomovaný francúzsky gigant Atlantic? S výrobnými závodmi rozsiatymi po celej Európe ponúka vynikajúcu kvalitu za cenu, ktorá poteší každú domácnosť.