Údržba fotovoltických panelov

  1.        Zvýšený výkon: Pravidelná údržba zahŕňa čistenie povrchu solárnych panelov, čo zvyšuje ich schopnosť absorbovať slnečné žiarenie a generovať viac elektriny. 
  2. Predĺženie životnosti:      Čisté a dobre udržiavané solárne panely majú dlhšiu životnosť, čo znamená lepšiu návratnosť investície .
  3.    Ochrana investície:  Údržbou chránite svoju investíciu do FV a solárnych panelov a zabezpečujete, že budú fungovať efektívne aj po mnoho rokov.

Ako zabezpečiť optimalizovanú výkonnosť

FV PANELOV 

Znečistenie prachom, sadzami a peľom znižuje výkon fotovoltaických zariadení a solárnych modulov až o 20 percent.

Solárne panely sú efektívnym a udržateľným spôsobom získavania energie, avšak pre udržanie ich optimálnej výkonnosti je dôležitá pravidelná údržba.

Dôležitosť údržby  FV a solárnych panelov

iSolar

Čisté moduly  isté výnosy 

Prvý systém na čistenie fotovoltaických zariadení s certifikátom DLG! Rafinované čistiace riešenia firmy Kärcher sa postarajú o nekompromisne čisté solárne moduly – a tým až o 20 percent vyššie výnosy v porovnaní so silne znečistenými modulmi.

Možnosti využitia systému iSolar sú prakticky neobmedzené. Všade tam, kde sa prevádzkujú solárne a fotovoltaické zariadenia, zaisťuje iSolar výnos zo slnečnej energie.